Консольні сходи

Мабуть, найсвіжішим дизайнерським рішенням для сходів у стилі хай-тек або мінімалізм є консольні сходи. Вони з’явилися порівняно недавно і у багатьох, хто з ними зустрічається вперше, викликають почуття здивування та захоплення.

Консольні сходи

Зовні вони виглядають наче висячі в повітрі сходинки, що дотикаються однією своєю боковою стороною до стіни.

Вони не мають підступнів, а іноді навіть перил.

Також може бути варіант, коли повноцінне огородження відсутнє, а до стіни монтується тільки поручень.

Консольні сходи де відсутнє огородження

Консольні сходи з поручнем при стіні

Через свою конструкцію консольні сходи займають мінімальну кількість місця в приміщенні, вони не обмежують світлові та повітряні потоки. Також вагомою перевагою є можливість заміни при необхідності як покриття для підлоги без демонтажа сходів, так і окремо кожної сходинки.

Якщо ж подивитися всередину конструкції, то тут дещо складніше. Кожні консольні сходи-це скрупульозна робота інженера, яка повинна враховувати різні параметри, такі як:

  • матеріал та товщина стіни
  • матеріал обшивки сходинок та їх розмір
  • вид та вага майбутнього огородження
  • форму, розміри сходів та багато іншого.

Найчастіше конструкція консольних сходів складається з трьох основних частин:

  • металева основа сходів, що монтується в середину стіни і після малярних робіт стає непомітною;
  • металевий каркас сходинки, що кріпиться перпендикулярно до основи сходів і надалі обшивається;
  • обшивка сходинки.

Конструкція консольних сходів

Після обговорення всіх питань відбувається вибір необхідних матеріалів, методу кріплення сходинок і несучої частини сходів.

Виробництво сходів консольного типу передбачає такі варіанти кріплення сходинок:

  • Монтаж бокової частини сходинки в стіну в процесі її зведення на глибину не менше 200 мм, якщо матеріал будівництва – цегла і 350-400 мм, якщо матеріал – керамзитобетон. Фіксація сходинок може проводитись за допомогою кронштейнів. В цьому випадку профільна труба довжиною до 1000 мм вмуровується у стіну на 300мм.
  • Фіксація за допомогою анкерів діаметром від 10мм та довжиною 150мм. Здійснюється на етапі будівництва. Обмеженням цього варіанта є матеріал, з якого виготовлена стіна. Так, якщо матеріал – керамічна поризована цегла, то цей спосіб не підійде, оскільки існує ймовірність того, що стінка цегли лопне під навантаженням
  • Кріплення до несучої стіни. Фіксація здійснюється до зварного металокаркасу. Виконується перед початком фінішного оздоблення приміщення. Каркас закріплюють до стіни за допомогою анкерів або шпильок, а потім до нього фіксуються сходинки. У процесі фінішного оздоблення стін каркас закривається гіпсокартоном, приховується штукатуркою, декоративною накладкою тощо. У такому разі іноді передбачаються вертикальні додаткові кріплення несучої частини у стіні.

Виготовлення консольних сходів – це не простий і трудомісткий процес і ним повинні займатися фахівці та інженери зі знанням справи та значним досвідом. Наша компанія вже багато років виробляє консольні сходи і наші менеджери за необхідності зможуть провести первинну консультацію та підготувати прорахунок.

З чого почати якщо Ви зупинили свій вибір на консольних сходах. Наведемо приклад на одному з об’єктів.
Потрібно провести замір існуючого проєму і на даному етапі критично важливий розмір між чистими нулями поверхів. У нашому випадку це 2850мм:

Наступний етап – розрахунок місця скільки сходи мають зайняти по горизонталі. Зазвичай, тут потрібно підбирати різні висоти та глибини, що підійдуть під проєм, але так як об’єкт, який ми розглядаємо, немає жодних обмежень за габаритами, ми можемо зупинитися на стандартній глибині ступені – 280мм без навісання.

Тепер ми підійшли до самого обчислення кроку сходів, який є найважливішим елементом усієї конструкції, оскільки відповідає за зручність її експлуатації. Зазвичай, ми можемо використовувати так зване «нормальне співвідношення» для перевірки наших розмірів. Це співвідношення говорить про те, що сума двох висот та однієї глибини має бути в діапазоні 550 мм – 700 мм. Ми можемо перевірити це, використовуючи щойно обчислені значення:

190мм+190мм+280мм=660мм. Ми знаходимося у правильному діапазоні, тому рухаємось далі. Нам потрібно перевірити чи правильний кут нахилу сходів. Для цього нам потрібно взяти загальну висоту і поділити її на загальну довжину по підлозі 15*190/14*280=0.727, а це значення дорівнює куту в 36 градусів, що задовольняє стандарт, оскільки знаходиться в діапазоні 30 – 40 градусів.

Після того, як ми закінчили роботу з розрахунками всіх розмірів, можна переходити до зовнішнього вигляду та проектування несучих частин. В даному випадку сходи складаються не з однієї, як може здатися на перший погляд, а з двох направляючих, які заховані в стіні. На них і буде лягати все навантаження даної конструкції. Виготовлені вони з листа металу товщиною 10мм, а вирізані шляхом лазерного різання, щоб підійти один до одного вони могли тільки одним методом. У цих направляючих також вирізані отвори, в які вставляються профільні труби. Вони розміщені вертикально більшою стороною і біля своєї основи приварюються до несучої. У майбутньому вони будуть обшиватись металевими пластинами та деревом, а в боковій пластині вже передбачені отвори з нарізаною різьбою для подальшого встановлення скляної огорожі.

Ми бачимо, що кожна сходинка має 4 точки кріплення до несучої. Також окремо потрібно вказати, що кріплення фіксуючих шпильок несучої до стіни потрібно проводити за допомогою хімічного анкеру:

Далі наші інженери проводять кінцевий аналіз конструкції за стандартної експлуатації. По суті, це комп’ютерне моделювання, в якому використовується чисельний метод для прогнозування поведінки деталей за певних умов навантаження. І тільки після виконання всієї цієї роботи ми приступаємо до виготовлення консольних сходів.

Фото консольних сходів

Назад до основного розділу металеві сходи

Рекомендовані розділи: